Profesorka Trelawneyová- Emma Thompson - PRVNÍ INFO

13. února 2009 v 18:11 | **Jůlinka** |  Herci z HP-učitelé

->Prof. Trelawneyová-Emma Thompson-PRVNÍ INFO<-

Info o profesorce věštění, která vám zaručeně předpoví smrt, v celém článku.

Povolání: herečka
Věk: 49
Datum narození: 15.4.1959
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Znamení: Beran

ŽIVOTOPIS

Působivou kreaci, oceněnou Oscarem 1992, Zlatým glóbem 1992 a cenou
BAFTA 1992, předvedla v postavě londýnské intelektuálky německého původu Margaret Schlegelové, která je spolu se svou citově přepjatou sestrou (Helen Bonham Carterová) osudově poutána k cizímu venkovskému sídlu, ve film. přepisu románu Edwarda Morgana Forstera Howards End (r. J. Ivory).

V poněkud dramaticky tlumenější poloze pojala úlohu slečny Kentonové, zářivě soucitné hospodyně, o jejímž nenaplněném milostném vztahu k majordomovi (Anthony Hopkins) ze šlechtického sídla vypráví psychologický snímek podle románu Kazua Ishigura Soumrak dne (r. J. Ivory).

Jiným nervně energickým projevem obdařila další svou výraznou postavu, advokátku Gareth Peirceovou, které se podaří prokázat nevinu irského mladíka (Daniel Day-Lewis), nespravdlivě odsouzeného na doživotí z údajného terorismu, v politickém dramatu Ve jménu otce (r. J. Sheridan). Velký mezinárodní úspěch jí přinesla spolupráce na film. adaptaci romantického románu Jane Austenové Rozum a cit (r. A. Lee).

Jako autorka scénáře k tomuto filmu získala Oscara 1995, Zlatý glóbus 1995 a nominaci na cenu BAFTA 1995. Řadou ocenění (mj. Zlatý glóbus 1995, cena BAFTA 1995 a nominace na Oscara 1995) byl odměněn její výkon v úloze uvážlivé Elinor Dashwoodové, která se po řadě nedorozumění dočká naplnění svého citu k londýnskému mladíkovi (Hugh Grant).

Za hostování v komediálním seriálu Ellen získala cenu Emmy 1998. Ze vztahu s hercem Gregem Wisem, kterého poznala při natáčení Rozumu a citu, se jí narodila dcera Gaia Romilla (nar. 1999). Herectví se věnuje také její mladší sestra Sophie Thompsonová.

FOTKY:

Emma Thompson

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání =)

Sčítání lidu xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama